• 077-2316315

מתיחת בטן

כל מה שצריך לדעת על
מתיחת בטן

Dr. Shceflan

S

ניתוח למתיחת בטן מבוצע בהרדמה כללית, אורכו כשלוש שעות,  ובמהלכו כורתים את עודפי העור והשומן מהבטן התחתונה מהדקים את שרירי הבטן, מותחים את העור והשומן לכיוון הבטן התחתונה ומקבעים מחדש את הטבור. לעיתים מבצעים גם שאיבת שומן בחלקי בטן שונים באותו מעמד.
בכל מקרה של ניתוח למתיחת בטן נותרת צלקת לכל רוחב הבטן התחתונה. צלקת זו מתוכננת נמוך בשאיפה שתוסתר מתחת לקו התחתונים/בגד הים. לעיתים יכולה להיות הצלקת קצרה יותר, אך לעיתים היא יכולה גם לחרוג מגבולות התחתון/בגד הים. הצלקת שנותרת אחרי ניתוח זה היא קבועה ואינה נעלמת.
ניתוח למתיחת בטן על כל סוגיו אינו בהכרח מצר היקפים במותניים או בירכיים. מטרת הניתוח היא כאמור להוציא עודפי עור ושומן ולהדק את השרירים. גם אחרי הניתוח ייתכנו קפלי עור ושומן בבטן בזמן ישיבה וכפיפה.

אחרי הניתוח למשך חצי שעה כל יוםהניתוח מצריך אישפוז של לילה אחד והחלה של עד שלושה שבועות. קימה מוקדמת מומלצת כבר ביום הניתוח והליכה החל מלמחרת.
אצל מטופלות\ים עם רפיון משמעותיע מומלץ לחגור מחטב לתקופה של מספר שבועות על מנת לדמות לפני הניתוח את המצב אחריו ובכך להרגיל את אברי הבטן הפנימיים "לחיות" בחלל צפוף יותר.

לקביעת פגישה

S

077-2316315