• 077-2316315

השתלת שומן בפנים

כל מה שצריך לדעת על
השתלת שומן בפנים

Dr. Shceflan

S

ניתוח השתלת שומן בפנים בא להצעיר את מראה הפנים על ידי השתלה של תאי שומן הנקצרים מאזור הירכיים, הבטן, העכוז, או הברכיים אל אזורים נבחרים כמו: מצח, ארובות העיניים, לחיים, סנטר, קו לסת, קפלים לצידי האף, גב האף והשפתיים.

הצורך בהשתלת שומן בפנים נובע מאובדן נפח שהוא חלק מתהליך ההזדקנות, שבא לידי ביטוי גם ברפיון העור והשרירים והיא מהווה חלק שכיח מניתוח למתיחת פנים, בהתאם לצורך, רצון המטופל/ת והחלטת הרופא.
תאי השומן המושתלים יכולים להוות תחליף טבעי לחומרי מילוי סינתטיים.

הצלחת הטיפול להשתלת שומן תלויה במידת הקליטה של התאים המושתלים מהאזור התורם לאזור המקבל, באופן שהשומן המושתל הופך לחלק בלתי נפרד, וקבוע באזור בו הושתל.
השומן המיועד להשתלה נשאב במזרק וצינורית עדינה מאזור הירכיים החיצוניים, הבטן, העכוז או הברכיים. החתך או חתכים שדרכם נשאב השומן הוא קטן, באורך 2 מילימטרים. כמויות השומן הנשאבות מהאזורים התורמים אינן משנות את היקף או עיצוב אזורים אלה, אלא אם כן יוחלט גם על שאיבת שומן מכוונת לעיצובם.
השומן נשאב ומועבר באופן סטרילי לצנטריפוגה שמפרידה בין תאי השומן לנוזלים שסביבם. תאי השומן מושתלים באזורים שנקבעו מראש. השומן מושתל באזור המקבל בצורת טיפות זעירות אחת לצד השנייה. תאי הרקמה באזור המקבל מקיפים את טיפות תאי השומן, יזינו ויקלטו אותם במקומם החדש.

אזורים שכיחים להשתלת שומן:
בלחיים, בסנטר ובגב האף, בהם קיימות עצמות ורקמות מוצקות, מושתל השומן בעומק הרקמה על מנת לעצב ולעבות אותה. קליטת השומן באזורים אלו היא גבוהה ביותר ועומדת על כ-95%. במילים אחרות, רק בכ-5% יש צורך בהשתלה חוזרת. באזורים אחרים כמו הקפלים לצידי האף או השפתיים, שבהם מושתל השומן ברקמות רכות ללא רקמה גרמית מוצקה – קליטת השומן נמוכה יותר ועומדת על כ-80%.

לקביעת פגישה

S

077-2316315