הגדלת והרמת שדיים

כל מה שצריך לדעת על
הגדלת והרמת שדיים

Dr. Shceflan

S

ניתוח להגדלה והרמת שדיים מבוצע בהרדמה כללית, אורכו בין שעה וחצי לשלוש שעות בהתאם למורכבותו ובמהלכו מגדילים את נפח השדיים באמצעות שתל ומהדקים את מעטפת העור על מנת להרים את השדיים.

שיטת הניתוח יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לגודל השדיים, סוג העור ואיכותו, כמות, עובי וגמישות הרקמות הרכות.

מכל ניתוחי השדיים הקוסמטיים, ניתוח זה הוא המורכב ביותר. הסיבה לכך נובעת מהעובדה ששתי הפעולות המבוצעות בזמן הניתוח, כלומר הגדלת נפח השד מחד והידוק מעטפת העור מאידך, מנוגדות זו לזו לחלוטין. הגדלת נפח השד באמצעות משתל סיליקון מכל סוג, צורה ונפח – מוסיפה משקל ומרחיבה את מעטפת העור. לעומת זאת הרמת השד מצריכה את הידוק מעטפת העור.

הניתוח משלב שני ניתוחים המבוצעים ביחד, כאשר בתחילת הניתוח מבוצעת הגדלה ובהמשכו מבוצעת ההרמה. תנאי עיקרי להצלחת הניתוח הוא בחירת שתל מתאים בצורה הנכונה במנח המתאים ובעיקר בגודל המתאים. המפתח להצלחת הניתוח הוא בחירת שתל שאינו גדול מדי. החדרת שתלים שהם גדולים מהמומלץ יגרמו בוודאות לצניחה חוזרת של השדיים ויגדילו את שכיחות תופעות הלוואי והסיבוכים.

הסיבוכים אחרי ניתוח הגדלה והרמת שדיים הם שילוב של הסיבוכים של כל אחד מהניתוחים הללו לחוד.

הרמת שדיים

נגן וידאו

הגדלה והרמת שדיים פנימית.

בניתוח זה מבוצע רק חתך מתחת לשד, מוחדר שתל אנטומי מתחת לשריר ומבוצעת תפירה פנימית של השד אל השריר במנח גבוה יותר. הקפל התת שדי מונמך, הפרופיל הגבוה יחסית של השתל וההרמה הפנימית ביחד – מרימים את השד . ניתוח זה מתאים בעיקר לנשים עם צניחה יחסית קלה שמתקנת את עצמה כאשר האישה מרימה את ידיה על ראשה.

מיקום השתלים

השתל יכול להיות ממוקם מאחורי בלוטת השד, קדמית לשריר בית החזה או מאחורי השריר בהתאם לאופי הרקמות ועוביין. השריר אינו תורם להרמת החזה או לייצוב ותמיכה בשד או בשתל ולפיכך אין לו כל משמעות לגבי צניחת השד בעתיד.

הרופא המנתח ימליץ על המיקום העדיף עבורך, תוך שיקול נתוני גופך הספציפיים. אין עדיפות אבסולוטית למיקום כזה או אחר. כאשר יוחדר השתל אל מתחת לשריר החזה, קיימת אפשרות של תזוזה, השטחה ועיוות של צורת השד בעת הפעלת השריר. על מנת למנוע או למזער את התופעה מוחדר השתל במנח חלקי בלבד מתחת לשריר באופן שבזמן כיווץ השריר העיוות בשד הוא קטן אך לא ניתן למנוע אותו באופן מוחלט.
זמן ההחלמה הוא כשבוע ימים ואחר כך תוזמני לביקורת במרפאה. מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת בימים אלו ולנוח. המנוחה חשובה לתהליך ההחלמה. גודל וצורת השדיים מתייצבים לאחר כשלושה חודשים.

בימים שלאחר הניתוח יש כאבים ונפיחות ועשויים גם להופיע סימנים כחולים על דופן בית החזה. לאחר שתרד הנפיחות יהיה גודל השד קטן יותר מאשר מיד לאחר הניתוח. הקוטב העליון של השד יהיה פחות מלא ותהיה צניחה קלה בגובה השדיים.

נגן וידאו
לפני
הרמת שדיים אחרי
לפני
הגדלת חזה אחרי
[leadercf7 campid="4390"]