שאיבת שומן | עיצוב הגוף

כל מה שצריך לדעת על
שאיבת שומן | עיצוב הגוף

Dr. Shceflan

S

ניתוח שאיבת שומן מבוצע בהרדמה כללית בדרך כלל, אורכו בין  שעה אחת לארבע שעות, בהתאם למורכבותו והיקפו.
לאחר הניתוח מומלץ ללבוש מחטב אלסטי על אזור הניתוח לתקופה של שישה שבועות. הבגד יותאם למידותיך ולאזורי השאיבה בטרם הניתוח.
כשלושה שבועות לאחר הניתוח מומלץ בהתאם לצורך להתחיל בסדרה של טיפולי מסג" לימפטי על מנת לזרז את ספיגת הבצקת  להדק את העור לרמה האופטימלית.
שיטת הניתוח ואזורי הניתוח משתנים ממטופל/ת אחד/ת לשני/ה.
שאיבת שומן אינה מיועדת לשמנים, אינה מחליפה דיאטה ופעילות גופנית,וגם אינה בהכרח מצרה היקפים. שאיבת שומן באה לפסל, לעצב ולשפר אזורים בהם קיים ריכוז לא פרופורציונלי של שומן תת עורי, שלא ניתן לשפר אותם באמצעים אחרים כמו דיאטה ופעילות גופנית.

אזורי השאיבה -אזורים אותם ניתן לשאוב בניתוח לשאיבת שומן הם: הצוואר, השדיים, הבטן, קפלי הגב, הזרועות, המותניים, העכוז, הירכיים, הברכיים, השוקיים והקרסוליים.
כמות השאיבה -מטעמי בטיחות לא מומלץ לשאוב יותר מ-3 עד 4 ליטר שומן בניתוח אחד, ולכן כאשר יש צורך לשאוב כמויות גדולות של שומן, עדיף לחלק את הפעולה למספר ניתוחים.
החתכים בניתוח לשאיבת שומן הם מאוד קטנים (2 מילימטר) ונמצאים באזורי השאיבה או בקרבתם. בדרך כלל יש צורך ביותר מחתך אחד לכל אזור שאיבה. הצלקות שנותרות עקב חתכים זעירים אלו, הן בדרך כלל מינימליות ובלתי נראות. יש לצפות להרשות דמיות מרובות מפתחי השאיבה במשך יומיים אחרי הניתוח מצב רצוי וטבעי שכן הוא מפחית את הבצקת שאחרי הניתוח.

מאחר והניתוח לשאיבת שומן אינו מהדק את מעטפת העור, יש להסתמך על גמישות המעטפת והיכולת שלה להתכווץ בצורה חלקה ולהתאים את עצמה לנפח החדש. לשם כך מומלץ המחטב. לרופא המנתח אין שליטה על היכולת המובנית של העור להתכווץ והיא תלוית גיל, גנטיקה, איכות העור וסימני מתיחה אם קיימים.

שאיבת שומן

[leadercf7 campid="4390"]