• 077-2316315

השתלת תאי גזע משומן עצמוני

כל מה שצריך לדעת על
השתלת תאי גזע משומן עצמוני

Dr. Shceflan

S

השתלת תאי גזע – תאי השומן המושתלים הם תחליף טבעי לחומרי מילוי סינתטיים. הצלחת הטיפול להשתלת שומן תלויה בקליטה מלאה של התאים המושתלים מהאזור התורם לאזור המקבל, באופן שהשומן המושתל הופך לחלק בלתי נפרד, אינטגראלי וקבוע באזור בו הושתל. תאי השומן רגישים לטראומה מכנית ולהעברה ואין אפשרות לצפות מראש את מידת קליטתם באזור החדש.

תגובת הגוף והאזורים השונים להשתלת שומן, משתנה ממטופל/ת אחד/ת לשני/ה ואינם בשליטת הרופא. אצל מעשנים/ות או מטופלים/ות שסובלים/ות מבעיות בזרימת הדם, קליטת השומן המושתל אינה טובה ומידת הצלחתה נמוכה. לא ניתן לצפות מראש את כל הגורמים להצלחת או אי הצלחת ניתוח להשתלת שומן. לעיתים יש צורך לחזור על הפעולה פעם או פעמיים נוספות. קליטת השומן המוזרק באיזור המקבל תלויה קרוב לוודאי בריכוז תאי הגזע שבשומן המוזרק.
בימים אלו מתחיל דר שפלן בניסוי קליני באישור משרד הבריאות בבית החולים אסותא שנועד למקסם את קליטת וכמות השומן המוזרק באזורים בעייתים כמו רקמות מצולקות, מוקרנות או דקות מאוד

השתלת שומן מועשר בתאי גזע

תאי הגזע הם תאים רבי יכולת המסוגלים לשוב ולהתרבות או להתמיין לסוגי תאים שונים. בשנת 2001 פרסמה לראשונה קבוצת חוקרים מאוניברסיטת UCLA בקליפורניה את דבר קיומם של תאי גזע בוגרים ברקמת השומן. יישומים רבים נמצאים בשלבי פיתוח וישום שונים, ביניהם טיפול בכיבים, שיקום תאים פגועים מסיבות שונות וביניהם תאי עצב , סחוס ועוד. העשרת שומן מושתל בתאי גזע אלו , הביאה לשיעורי קליטה הקרובים ל-100%. לא זו בלבד שמרבית נפח התאים נשמר, כי אם לתאים אלו נמצאו השפעות חיוביוגם על הרקמה סביבם. השפעה זו מיוחסת בעיקר , אך לא רק ליצירת כלי דם חדשים ושיפור אספקת הדם המקומית לשומן המושתל.ביום ניתן להפיק תאי גזע במהירות בחדר ניתוח בצורה מכנית ללא צורך באנזים לפרוק השומן ושחרור תאי הגזע.. .

לקביעת פגישה

S

077-2316315