הצערת כפות ידיים

כל מה שצריך לדעת על
הצערת כפות ידיים

Dr. Shceflan

S

הצערת כפות הידיים מבוצעת על ידי השתלת שומן ותאי גזע ממקור שומני בגב כף היד.
תאי גזע מסוגלים לשוב ולהתרבות או להתמיין לסוגי תאים שונים בהתאם לסוג הרקמה בה הם נמצאים או מוזרקים.
אם יש נזק באותה רקמה -תפקיד תאי הגזע הבוגרים הוא לחדש, לרפא וללתקן את רקמות הגוף שמזדקנות עקב יובש, נזקי שמש, הקרנות, צלקות, יובש ועוד.
העשרת שומן בתאי גזע ממקור שומני עוזרת לקליטת השומן ברקמות בהן אספקת הדם אינה טובה.
גב כפות הידיים חשוף כמו הפנים או יותר לפיגעי שמש, יובש, טראומה ועוד, וישנן מספר שיטות לרענן ולחדש את גב כפות הידיים. החל מזריקות מילוי (חומצה היאלורונית) דיקור במיקרונידלינג וכלה בהשתלת שומן ותאי גזעי.
הטיפול היעיל מכולם הוא השתלת שומן ותאי גזע בידיים. השומן עוזר לרכך ולרפד את הידיים באופן שמסתיר את העצמות, הגידים והורידים ובכך לרענן ולחדש את צורת ומרקם כפות הידיים.
תאי הגזע שמוזרקים ישירות לתת עור מחדשים אותו, מוסיפים לחות, משפרים את מרקם העור ומתקנים את נזקי השמש. במקרים קשים ניתן גם לשלב בטיפול קילוף עדין להבהרת כתמי השמש.
בהזרקת שומן להצערת הידיים היתרונות כפולים. לא זו בלבד שמרבית נפח השומן נשמר, אך יש לו גם השפעות חיוביות גם על הרקמה סביבם על ידי ריפוד וריכוך,יצירת כלי דם חדשים ושיפור אספקת הדם המקומית.
השומן מופק על ידי פרוק מכני סטרילי בחדר ניתוח. פרוק זה הוא מהיר ומבוצע בחדר הניתוח על ידי המנתח. תאי השומן מושתלים לגב כף הידיים ותאי הגזע מוזרקים ישירות לתת עור (דרמיס).

הזדקנות כפות הידיים

מאחר ותהליך ההזדקנות כרוך גם באובדן נפח, תוספת נפח טבעית מצעירה ומרעננת את מראה כפות הידיים.
לאחרונה נמצאה הדרך להחדיר תאי גזע ממקור שומני ישירות לעור הידיים באמצעות מזוטרפיה. בטכניקה זו תאי הגזע מוחדרים לתוך העור בשיטת מיקרו-מחטים רוטטת ובכך מובטחת החדרה אחידה ושווה.

הפעולה מבוצעת בהרדמה מקומית, חלקית או כללית בהתאם למורכבותה ולרצון המטופל\ת וללא אשפוז.
מעשנות אקטיביות חייבות להפסיק לעשן למשך לפחות חודש  לפני ואחרי הטיפול. עישון מונע את קליטת השומן ותאי הגזע.

[leadercf7 campid="4390"]