ניתוח זה שכיח אצל גברים בני 40 עד .65 הוא מכוון לעודפי עור בעפעפיים העליונים, שקיות בעפעפיים התחתונים וקמטים מסביב לעיניים. במקרים מסוימים ניתן באותו ניתוח, עם צלקות מינימליות, גם לטפל בצניחת גבות ומצח. 
רוב הגברים הפונים לייעוץ בנושא זה מתלוננים על מראה עייף, הפרעות בשדה ראייה ונפיחויות מתחת לעיניים. הניתוח מתבצע בהרדמה חלקית, באמצעות הלייזר או בלעדיו, וללא אשפוז. מהלך ההחלמה שלאחריו נמשך בין חמישה לעשרה ימים.

הסבר זה יתייחס במשותף וגם בנפרד לניתוח עפעפיים בכלל, עפעפיים עליונים ועפעפיים תחתונים בפרט.
 
ניתוח משולב של עפעפיים עליונים ותחתונים אורך בין שעה לשעתיים בהרדמה כללית או חלקית, עם אשפוז של מספר שעות ולא יותר מ-24 שעות.
תקופת ההחלמה מניתוח עפעפיים בהתאם למורכבותו היא בין 10 ימים לשלושה שבועות. במקרים מסוימים, יכולות תופעות הלוואי של הניתוח להימשך אף יותר מזה ולמשך מספר חודשים.


ניתוח עפעפיים לא ישנה את מנח הגבות וגובהן, לא ישנה את מצב הקמטים בין הגבות או במצח ולא ישנה את הקמטים לצידי או מתחת העיניים. קמטים וקפלי עור נוצרים כתוצאה מהפעלת שרירי הפנים ומתהליך ההזדקנות. שני גורמים אלו לא משתנים בעקבות הניתוח ולפיכך תהליך ההזדקנות והיווצרות הקמטים וקפלי העור ימשיכו באותו קצב, אבל מנקודת מוצא חדשה.


במהלך ההחלמה יכולות להופיע תופעות של דמעת, יובש, גירוי, הרגשת גוף זר, נפיחות, סימנים כחולים בעור העפעפיים או העין עצמה וטשטוש בראייה. תופעות אלו נגרמות בדרך כלל עקב הנפיחות בעפעפים שיכולה להופיע בדרגות שונות. תופעות אחרות כמו: יובש בעיניים, דמעת, דלקת וטשטוש ראיה יכולות אף הן להופיע באופן לא נדיר ומטופלות במשולב בהתאם לצורך ע"י המנתח הפלסטי ורופא העיניים.
ניתוח זה מטבעו הוא ניתוח עדין במיוחד. בנוסף להתרופפות העור והיווצרות שקיות שומן בעפעפיים התחתונים עשויות להיות סיבות נוספות להזדקנות העפעפיים כמו: חולשת שרירים, רפיון רצועות והעדר תמיכה לגלגל העין. עקב כך, יש לעיתים לכלול רופא עיניים מומחה לבעיות תפקודיות של העיניים והעפעפיים כחלק מהצוות המנתח. (מנתח אוקולופלסטי).עקב רגישות מיוחדת זו עשוי להיווצר מצב שבו יש הצורך בניתוח נוסף לשיפור המצב.

המלצתי היא לעבור בדיקת עיניים מקיפה בטרם הניתוח הכוללת : בדיקת ראיה, בדיקת קרקעית העין, בדיקת לחץ תוך עיני, בדיקה של שרירי העיניים, בדיקה של ייצור הדמעות ושדה הראיה.