הסבר ומידע - הגדלת שדיים
הגדלת שדיים
מאת :
25/01/2011

ניתוח להגדלת שדיים מבוצע בהרדמה כללית, אורכו בין חצי שעה לשעה ובמהלכו מגדילים את נפח השד על ידי החדרת שתל סיליקון מעל לשריר או מתחתיו. לאחר הניתוח מודבק פלסטר רפואי על אזור התפרים ומומלצת לבישת חזיית ספורט שתינתן לך על-ידי הצוות הרפואי. שיטת הניתוח יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לצורת השדיים, סוג העור ואיכותו, כמות, עובי וגמישות הרקמות הרכות.
 
מיקום החתך
קיימות מספר אפשרויות למיקום החתך דרכו מוחדר השתל:באזור הקפל התת-שדי, סביב העטרה ובבית השחי. לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות, כאשר האפשרות המומלצת בדרך כלל היא החתך בתוך הקפל התת-שדי. חתך זה ממוקם מתחת לשד ולכן בדרך כלל מוסתר על-ידי השד. אידיאלית הצלקת היא בתוך הקפל עצמו אך לעיתים, בגלל אופן הריפוי היא מעט מעליו או מעט מתחתיו. אופציות אחרות הן סביב העטרה או בבית השחי. חתך סביב העטרה מומלץ כאשר יש לשנות את קוטר או גובה העטרה. חתך בבית השחי מומלץ כאשר יש חשש שהצלקות במקומות האחרים תבלוטנה. בגלל הקושי במיקום מדויק של המשתל מבעד לבית השחי ואחוז התיקונים בגישה זו שהוא גבוה משמעותית משתי האופציות
האחרות לא מומלצת גישה זו (מבית השחי) אלא במקרים מיוחדים.

מיקום השתלים
השתל יכול להיות ממוקם מאחורי בלוטת השד, קדמית לשריר בית החזה או מאחורי השריר בהתאם לאופי הרקמות ולעוביין. גם כשהשתל מתחת לשריר – חלקו התחתון אינו מכוסה על ידי השריר.
 
השריר אינו תורם להרמת החזה או לייצוב ותמיכה בשד או בשתל ולפיכך אין לו כל משמעות לגבי צניחת השד בעתיד.
הרופא המנתח יחליט מהו המיקום העדיף עבורך, תוך שיקול נתוני גופך הספציפיים. אין עדיפות אבסולוטית למיקום כזה או אחר. כאשר יוחדר השתל אל מתחת לשריר החזה, קיימת אפשרות של תזוזה, השטחה ועיוות של צורת השד בעת הפעלת השריר. על מנת למנוע או למזער את התופעה מוחדר השתל במנח חלקי בלבד מתחת לשריר באופן שבזמן כיווץ השריר העיוות בשד הוא קטן אך לא ניתן למנוע אותו באופן מוחלט.
 
בדרך כלל, כשש שעות לאחר הניתוח תוכלי להשתחרר לביתך, אך קיימת גם אפשרות להישארות לאשפוז לילה בתשלום נוסף לפי בחירתך ובהתאם להחלטת רופאך.
זמן ההחלמה הוא כשבוע ימים ואחר כך תוזמני לביקורת במרפאה. מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת בימים אלו ולנוח. המנוחה חשובה לתהליך ההחלמה.
גודל וצורת השדיים מתייצבים לאחר כשלושה חודשים.
בימים שלאחר הניתוח יש כאבים ונפיחות ועשויים גם להופיע סימנים כחולים על דופן בית החזה. לאחר שתרד הנפיחות יהיה גודל השד קטן יותר מאשר מיד לאחר הניתוח. הקוטב העליון של השד יהיה פחות מלא ותהיה צניחה קלה בגובה השדיים.
 
סוג השתל
סיליקון או מי מלח?
בשני השתלים המעטפת עשויה מסיליקון. ההבדל הוא בתוכן. בשתל מי מלח המילוי הינו תמיסה פיזיולוגית ובשתל הסיליקון המילוי הינו סיליקון ג'ל.
מניסיוני הרב, עדיפים שתלי הסיליקון מאחר והתוצאות האסתטיות טובות וטבעיות יותר, המגע טבעי יותר, קיימת שכיחות נמוכה יותר של היווצרות קפלים וקמטים בעור והנפח נשאר קבוע. שתלי הסיליקון החדשים מתבלים פחות משתלי מי מלח והצורך להחליפם קטן יותר.
 
צורת השתל                 
עגול או אגסי (אנטומי)?
אין עדיפות אבסולוטית לשתל זה או אחר. סמיכות הג'ל, איכותו, מבנה המעטפת וחוזקה שווים בשני השתלים. קיים ניסיון של למעלה מ-30 שנה עם שתלים עגולים לעומת ניסיון של מספר שנים קטן בשתלים האנטומיים. חסרונם של השתלים האנטומיים הוא בעלותם הגבוהה וביכולתם להסתובב. סיבוב שתל אנטומי קורה בשכיחות של פחות מ-1% מכלל המנותחות וגורם לשינוי לא אסתטי בצורת השדיים.
הן בשתלים עגולים והן בשתלים אנטומיים ישנם מספר דגמים שמהם ניתן לבחור את הצורה המתאימה ביותר למידות גופך.
 
לדעתי ומניסיוני קיימת עדיפות לשתלים אנטומיים אצל נשים עם מעטפת רקמות רכות מאוד דקה. אצל כל השאר ניתן להשתמש במידה זהה של הצלחה בשתלים עגולים.
 
בחירת גודל השתל
הגורמים המשפיעים על בחירת גודל השתל הם:
א.  צורת השד.
ב.  עובי רקמת השד, איכות העור וגמישותו.
ג.  היקף בית החזה, רוחב השד, מיקום השד על דופן בית החזה והמרחק בין השדיים.
ד.  עובי וצורת שריר בית החזה.
 
הדבר החשוב ביותר להצלחת ניתוח להגדלת חזה הוא לבחור שתל שאינו גדול מדי. שתל גדול מדי, עלול לפגוע ברקמת השד לגרום לה להיות דקה ורופפת יותר במרוצת השנים.
במהלך הניתוח אחדיר, בכפוף לשיקולי ולשיפוטי המקצועי, את השתל או את אחד מהשתלים שלגביהם הוחלט בדיון בעת פגישות הייעוץ בטרם הניתוח. במידה שהשתל שהוחדר יראה מתאים, יהיה זה השתל הסופי.
במידה ובכפוף להחלטתי המקצועית ולשיקול דעתי הבלעדי אחליט בעת ביצוע הניתוח להחליף המשתל לשתל גדול יותר, קטן יותר או בעל צורה שונה, אחדיר את השתל המתאים ביותר לדעתו באותו מעמד.
כל החלפת שתל בגודל או בצורה, שלא מסיבה רפואית,  בהתאם לרצון המטופלת תעשה לאחר 3 – 6 חודשים לפחות, לאחר הניתוח ובעלויות נוספות שיכללו את עלות השתלים, ההרדמה והשימוש בחדר ניתוח.
 
תנאי עיקרי להצלחת הניתוח הוא בחירת שתל מתאים בצורה הנכונה, במנח המתאים ובעיקר בגודל המתאים. המפתח להצלחת הניתוח הוא בחירת שתל שאינו גדול מדי. החדרת שתלים שהם גדולים מהמומלץ יגרמו בוודאות לצניחה של השדיים ויגדילו את שכיחות תופעות הלוואי והסיבוכים.
 
לא ניתן לצפות מראש אם ובאיזו מידה תהיה גם הרמה של השדיים. כמו כן אין לדעת כמה זמן יישארו במצב זה. מידת זקיפותם של השדיים תלויה בגודל השד ובאיכות מעטפת העור. בכל מקרה יכולה עם הזמן להיווצר צניחה מסוימת של השדיים שלא ניתן למנוע אותה ולא ניתן לחזות מראש אם, מתי ובאיזו מידה היא תקרה.
 
במידה וקיימת צניחה/נפילה מכל סוג שהוא ובכל דרגה שהיא בצורת השדיים בטרם הניתוח, תישאר הצניחה/נפילה כפי שהיא גם לאחר הניתוח. ניתוח הגדלת שדיים בשדיים צנוחים/נפולים,שאינו כולל גם הרמת שדיים בצלקות נוספות- יגרום עם הזמן להחמרה בצניחת השדיים.
 
ככל שהשתל שיוחדר לגופך בזמן הניתוח יהיה גדול יותר, כך תיגרם צניחה של השדיים שתופיע מהר יותר ותחמיר עם הזמן.
 
לאחר הניתוח תימצאי במעקב שוטף במרפאה על ידי וצוותי לתקופה של מספר חודשים.
 
הצלקות שנותרות אחרי ניתוח זה הן קבועות ואינן נעלמות. במהלך תקופת ההבשלה הביולוגית של הצלקת שעשויה להימשך שנתיים או יותר תחול הבהרה, השטחה וריכוך של הצלקת בדרך כלל. לא ניתן לצפות מראש כיצד תתרפאנה הצלקות ויש לציין שזמן הריפוי ואופיו שונים מאישה לאישה וכך גם טיב הצלקות. גם בניתוח נוסף לא ניתן להבטיח צלקות באיכות טובה יותר. לרופא אין שליטה על דרך ריפוי הצלקת וכיצד היא תראה בסופו של דבר.

הסבר למועמדת לניתוח הגדלת חזה צנוח (בעלת עור עודף)
 
צניחת שדיים הינו מצב בו הפטמה ממוקמת נמוך מהקפל התת-שדי (ישנן מספר דרגות של צניחת שדיים). ניתוח להגדלת שדיים אינו מחליף ניתוח להרמת שדיים. לעתים ניתן להסתפק בו, אך אם השד בעל נטייה לנפילה, או צנוח, תוותר נטייה זו בעינה.
לאחר ניתוח להגדלת השדיים עלולה צניחת השדיים להחמיר.
ניתן לבצע ניתוח להרמת השדיים אחרי ניתוח להגדלת שדיים, לפי רצונך ובהסכמת הרופא, אך רק לאחר שנה מיום ניתוח ההגדלה.
ניתוח להרמת השדיים כרוך בצלקות סביב העטרה, אנכית מהעטרה אל הקפל התת שדי ולעיתים גם בקפל עצמו.
יש לציין כי עם הזמן, גם לאחר ניתוח להרמת שדיים ,לא ניתן לצפות את מידת זקיפותם או משך תקפות התוצאה. עם הזמן, כמובן, ימשיכו השדיים לצנוח ועלול להיווצר בהמשך הצורך בהרמת שדיים חוזרת.
הוסבר לי ואני מבינה כי החזה שלי מוגדר כחזה צנוח (בעל עודף עור) וניתוח ההגדלה לא ישפר מצב זה וכי השדיים לא יהיו מורמים.
 
  
סיבוכים ותופעות לוואי אפשריים
סיבוכים ותופעות לוואי יכולים להופיע בכל ניתוח ואצל כל רופא ואינם מעידים על רשלנות. הסיבוכים ותופעות הלוואי שיפורטו להלן אינם ייחודיים למנתח זה או אחר ובדרך כלל גם אינם בשליטתו.
 
 
דימום
דימום בתוך השד קורה בשכיחות של כאחוז אחד. דימום קורה בשעות הראשונות שלאחר הניתוח ומאובחן על ידי הרופא וצוות המרפאה. הדימום מאובחן על ידי הבדלי גודל משמעותיים בין השדיים, נפיחות, מתח וכאבים באותו שד.
 בנוכחות דימום מסוג זה יש לחזור לחדר הניתוח על מנת להפסיקו. ניתוח נוסף זה נערך בהרדמה כללית ועשוי להאריך את משך האשפוז במספר שעות. לעומת זו קיימת תופעה אחרת של הצטברות נוזלים (סרומה) סביב השתל שמופיעה מאוחר יותר (שנה ויותר אחרי הניתוח) ובדרך כלל ניתנת לטיפול על ידי שאיבת הנוזלים שלא בניתוח. שכיחות התופעה היא כאחוז אחד (1%) ובשליש מהמטופלות בהן הנוזלים שבים וממלאים את הכיס סביב השתל יש צורך בניתוח נוסף לניקוז הנוזלים ולעיתים גם כריתת הקופסית והחלפת השתל.
 
זיהום
שכיחות זיהום אחרי ניתוח מסוג זה היא כחצי אחוז ויכולה להופיע בין שבוע לשלושה שבועות לאחר הניתוח. על מנת למנוע זיהום תקבלי טיפול אנטיביוטי רחב טווח בזמן הניתוח. גם התפרים הנמסים בהם משתמש ד"ר שפלן, המשמשים לתפירת החתך הניתוחי, מצופים בחומר אנטי- ספטי למניעת זיהום.
 
זיהום יכול להופיע בקו התפר ולהשפיע על משך ההחלמה מהניתוח ועל אופי הצלקות. במידה ויחול זיהום באזור הניתוח תקבלי טיפול מקומי נוסף ואנטיביוטיקה בהתאם לצורך.
נוכחות השתל עשויה לסבך את המצב מאחר וזיהום וגוף זר אינם יכולים להתקיים זה לצד זה. לעיתים נדירות מתהווה הצורך במתן אנטיביוטיקה מיוחדת לתוך הוריד (בבית חולים כללי), על מנת להתגבר על הזיהום ובמקרים אחרים יש צורך להחליף השתל או להוציאו לתקופה של כשנה בטרם נשקול אפשרות של ניתוח חוזר.
עלייך לדעת שכאשר נוצר זיהום בניתוח הראשון הסיכוי לזיהום חוזר בניתוח השני גבוה יותר ועומד על בין 10%-50%. ניתן לבצע השתלה חוזרת בין 6-12 חודשים אחר כך בתנאי שאין כל סימן לדלקת או זיהום ובתרביות חוזרות שנלקחו מהאזור אין צמיחה של חיידקים. מניסיונו האישי של דר שפלן בהשתלות חוזרות אחוז ההצלחה הוא מאוד גבוה בתנאים שהוגדרו למעלה.
באם תישלחנה תרביות/בדיקות למעבדה על פי שיקול דעתו של הרופא או הצוות המטפל, תשאי בהוצאות הבדיקה. במידה ועולה הצורך הנדיר בטיפול/ניתוח מסוג זה יחולו הוצאות חדר הניתוח, הבדיקות, התרביות, האנטיביוטיקה ובמידת הצורך שתלים חדשים, על המטופלת.
 
 
א-סימטריה
א-סימטריה של השדיים הוא מצב נתון לפני הניתוח ועשוי להישאר כך גם אחריו. לעיתים בשכיחות של בין אחוז אחד לשני אחוזים, תוחמר הא-סימטריה בין השדיים לאחר הניתוח ועשוי להתהוות הצורך בניתוח מתקן. א-סימטריה כזו – בין אם הייתה קיימת בטרם הניתוח, או נוצרה בעקבותיו, ( גם זו אפשרות לא נדירה) יכולה להיות בגודל השדיים, בצורת השדיים, בגובה השדיים, בגובה הפטמה והעטרה, בקוטר הפטמה והעטרה, בגובה ועומק הקפל התת שדי ועוד. יש להמתין תקופה של בין שלושה לשישה חודשים לפחות לאחר הניתוח בטרם ניתן לקבוע אם יש צורך בניתוח נוסף אם לאו. גם בניתוח נוסף לא ניתן להגיע לסימטריה מושלמת בין השדיים. במידה ויעלה צורך בניתוח כזה יחולו עלויות הניתוח על המטופל\ת כמצוין לעיל.
 
 
צלקות
לרופא אין שליטה על דרך ריפוי הצלקת וכיצד היא תראה בסופו של דבר.
 
מאחר ולא ניתן לחזות מראש את טיב הצלקות ואופיין בכל מנותחת ומנותחת אי אפשר להבטיח שהן תהיינה שטוחות, לבנות ורכות. בשכיחות של בין אחוז לשני אחוזים קיימת התעבות מורמת אדומה ונוקשה של חלק מהצלקות או כולן, הדורשת התייחסות נוספת. במצב כזה יומלץ לך על טיפולים נוספים כגון: משחות סיליקון, רפידות סיליקון, פלסטרים מיוחדים, זריקות או טיפולים בלייזר בהתאם למצב.
יעילות טיפולים אלו אינה מוכחת. לעיתים הם עוזרים מאוד ולעיתים כלל לא.
ב-1%-2% מהמטופלות יש צורך בניתוח נוסף על מנת לנסות ולשפר את הצלקת. ניתוח כזה מבוצע רק לאחר שמוצו אפשרויות לא פולשניות אחרות לשיפור הצלקת, שלא הועילו. גם ניתוח נוסף לא בהכרח ישפר את איכות הצלקת. הדרך שבה מתרפאת הצלקת אינה בשליטתו של הרופא המנתח.
 
 
תחושה
ב-2% מכלל הנשים שעוברות ניתוח להגדלת שדיים, יכול להיגרם אובדן תחושה בפטמה ובעטרה לצמיתות. שינויים בתחושה בפטמה ובעטרה בצד אחד או בשני הצדדים ובעור השדיים בכלל, הם שכיחים אחרי ניתוח להגדלת שדיים, אך ברובם שבים למצב הטבעי בטרם הניתוח תוך שישה עד שנים עשר חודשים אחרי הניתוח. יכולים להתהוות גם מצבים של תחושת יתר, לעיתים מוגזמת בפטמה ובעטרה מלווים ברגישות יתר ושינויים בתחושה. שינויים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי בעקצוצים, גרד, רגישות יתר או חוסר תחושה בעור השדיים.
מצבים כאלה משתפרים בדרך כלל תוך שישה עד שנים עשר חודשים, אך במקרים נדירים יכולים להיות פרמננטיים.
פגיעה או שינויי תחושה בעור השד/יים או באזור הפטמה והעטרה מצד אחד או משני הצדדים אינם בהכרח קשורים לגודל השדיים בטרם הניתוח או להיקף הניתוח ויכולים לקרות גם בניתוחי שדיים אחרים.
 
הנקה
לא ניתן לצפות מראש אם אפשר או אי אפשר יהיה להיניק אחרי ניתוח להגדלת שדיים. ברפואה לא קיים קונסנזוס לגבי היכולת להיניק אחרי ניתוח זה. מניסיונו האישי של ד"ר שפלן, נשים רבות שעברו ניתוח להגדלת שדיים היניקו בהצלחה שנים רבות לאחר הניתוח. יש לזכור שגם נשים שלא עברו אף ניתוח בשדיהן אינן מסוגלות לעיתים להיניק מסיבות שאינן ידועות, ולפיכך לא ניתן לצפות מראש את פוטנציאל ההנקה אחרי ניתוח זה.
 
התקשות
בכל מקרה קיימת תגובה טבעית של רקמות הגוף לגוף זר (שתל הסיליקון), אך בדרך כלל היא חסרת משמעות ואינה משפיעה על מרקם השד המנותח.
 
 במצב של התקשות הסיטואציה היא אחרת. התקשות הינה מצב שנגרם מהיווצרות רקמת חיבור עבה סביב השתל. קיימות 4 דרגות התקשות כאשר השתיים הראשונות הן קלות והשד מעט מוצק יותר, אך ברמה שבדרך כלל אינה מפריעה למטופלת. בדרגות הקשות יותר ששכיחות היווצרותן היא בין 3% ל-5%, נקראת התופעה הצטלקות קופסתית. הצטלקות קופסתית זו יכולה לגרום לכאבים, לעיוות צורת השדיים, לאי נוחות או כאב במגע וחוסר יכולת לשכב על הבטן. הצטלקות קופסתית כזו יכולה לקרות בכל עת, באחד השדיים או בשניהם. במידה ונוצרת הצטלקות קופסתית מסוג זה אפשרויות הטיפול הם כדלהלן:
1.  השארת המצב הקיים ללא טיפול.
2.  טיפול לא ניתוחי באמצעות מסאז', אולטרא סאונד ותרופות אנטי דלקתיות, כאשר סיכויי הצלחת הטיפול ויכולתו להביא לריכוך הקופסית משתנים ממטופלת למטופלת ועומדים על כ-50%.
3.  ניתוח חוזר שבו נכרתת הקופסית באופן חלקי או מלא, מוחלף המשתל ומשנים את מיקומו מעל או מתחת לשריר. סיכויי חזרת הקופסית אחרי ניתוח כזה זהים לסיכויי היווצרות הקופסית בניתוח הראשון, כלומר בין 3% ל-5%.
 
תופעת ההתקשות הינה תופעה שהרופא לא יכול לשלוט בה. לא ניתן לצפות מראש אצל מי או מתי, תתפתח התקשות.
 
 
קפלים וקמטים
על פני כל שתל, בכל צורה, מכל סוג ובכל גודל יש קפלים ולעיתים קמטים. השתלים החדשים, האגסיים (אנטומים) או העגולים, מלאים יותר ובגל צמיג יותר ולפיכך יש פחות קפלים וקמטים על פניהם. למרות זאת, ניתן לעיתים להרגיש את השתל, הקפלים או הקמטים. לעיתים נדירות יותר אפשר לראות את גבולות השתל גם ללא מגע.
ככל שהשתל גדול יותר ומעטפת הרקמות הרכות המרפדות אותו דקה יותר -  רואים ומרגישים יותר את השתל, הקמטים והקפלים שעל פניו. עליך לדעת,  שניתן יהיה בסבירות גבוהה להרגיש  במגע  את השתל, הקפלים והקמטים. תופעה זו אינה מסוכנת וניתנת לשיפור (אך לא ניתן להעלימה כליל) בניתוח נוסף, על ידי החלפת השתלים, שינוי מיקום השתלים  (מעל או מתחת לשריר).
 
מידת הופעת קפלים וקמטים על גבי השד, אינה ניתנת לחיזוי ואינה בשליטת הרופא ולא ניתן לצפות אצל מי ועד כמה יורגש השתל\הקפלים או הקמטים.
 
שתל מסתובב
במחקר שנערך לאחרונה הסתבר ששכיחות הסיבוב של שתלים אנטומים היא נמוכה ועומדת על כ: 0.4%.
לעיתים קרובות ניתן לסובב את השתל למקומו ללא ניתוח באמצעות מסאז ידני. במצב של שתל שהסתובב יכולה התופעה לחזור על עצמה בעתיד. למרות שאין כל סכנה בריאותית או אחרת התופעה יכולה להטריד חלק מהמטופלות ולהצריך ניתוח נוסף. בניתוח נוסף, יש לשקול להחליף השתל לשתל עגול או להחליף המשתל האנטומי לאחר ולהדק את הכיס בו שוכן השתל ולהדק את מעטפת הרקמות הרכות.
גם בשתלים עגולים עם ג'ל צמיג ובעיקר עם פרופיל גבוה, יכול השתל להסתובב ולהתהפך ולגרום לעיוות או שינוי בצורת השד. במצב כזה יש לבצע את אותן הפעולות ולשקול את אותם השיקולים כפי שתואר למעלה לגבי שתלים אנטומיים.
 
"שתל גבוה שתל נמוך שתל באמצע שתל בצד"
 שתל הוא מניפולאטור של רקמות השד. השתל יכול למתוח את הרקמות, לדקק אותן, להרחיב את הכיס באופן שלא תמיד ניתן לצפות מראש. ככל שהשתל גדול יותר וככל שהאיזון בין מעטפת השד לממדי השתל מופר - כך גדלה הסבירות להרחבת הרקמות ושינוי בתנוחת השתל.
שתל שבממדיו ובנפחו גדול משמעותית מהכיס אליו הוחדר- מרחיב את הכיס בצורה בלתי נשלטת ומכאן יכול להיווצר מצב של : "שתל גבוה, שתל נמוך, שתל באמצע או שתל בצד"
מצד שני השריר שמתחתיו מונח השתל יכול להתכווץ בתקופה הקרובה לניתוח ולגרום להתרוממות השתל למנח גבוה מדי.
מצב זה מסתדר בד"כ בעצמו תוך מספר ימים ובעזרת רצועה מעל לשד אם כי לעיתים הוא עשוי להצריך ניתוח או ניתוחים נוספים.
 
 
בלאי
לא ניתן לצפות בוודאות את אורך חיי המשתל ומתי יעלה הצורך להחליפו. השתלים החדשים הם בעלי מעטפת עבה וחזקה ומלאים בסיליקון ג'ל צמיג שסבירות הדליפה, הקרע או הבלאי מהם היא נמוכה מאוד. מחקר שעקב אחרי קבוצת נשים עם שתלי סיליקון במהלך 11 שנים הראה שבשמונה אחוזים לכל היותר עולה הצורך בהחלפת השתל מסיבות בלאי. רובן המכריע לא יצטרכו, קרוב לוודאי, להחליף השתלים במהלך חייהן. המחקרים העדכניים ביותר על השתלים החדשים מדווחים על קרעים בשכיחות נמוכה ביותר (0.4%)
עלייך להיות בבדיקות חד שנתיות או יותר, בהתאם לצורך אצל רופא לבדיקת שדיים שגרתית. הסבירות שתצטרכי בעתיד להחליף השתלים בגלל בלאי היא כאמור נמוכה ביותר. אין צורך להחליף את השתלים באופן מונע וניתן באמצעות בדיקה ידנית, באמצעות אולטרה סאונד או בבדיקת M.R.I לקבוע בוודאות מה מצב השתל.
 
 
הדמיה תקופתית
כל אישה צריכה לעבור בדיקת שדיים על ידי רופא מומחה אחת לשנה. אחרי גיל 40 יש גם צורך בממוגרפיה ואולטרה סאונד שדיים אחת לשנה או שנתיים בהתאם להחלטת הרופא המטפל. נוכחות שתלים בשדיים מקשה במעט על ביצוע בדיקות ההדמיה ופענוחן ותצריך צילומים בזויות רבות יותר על מנת לאבחן את מצב השד.
 
מאות מחקרים שבוצעו בעשור האחרון הראו ששתלי סיליקון אינם מסרטנים ואינם גורמים למחלות או תסמינים מכל סוג שהוא. אין שכיחות גבוהה יותר של סרטן שד בנשים שבגופן מושתלים שתלי סיליקון אך יש ליידע את הרופא המטפל בעת בדיקת ממוגרפיה ואולטרה סאונד על נוכחות השתלים.
 
 
הצורך בניתוח חוזר
הסבירות שאישה שעברה ניתוח להגדלת שדיים תזדקק במהלך חייה לניתוח חוזר מכל סיבה שהיא היא כעשרה אחוזים
(10%) בחתימותיי אלו אני מאשרת שהוסברו לי לשביעות רצוני המלאה עקרונות הניתוח, מהלכו, ההחלמה ממנו, התוצאות המקוות והסיבוכים ותופעות הלוואי האפשריים.

שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
לד"ר מיכאל שפלן תודה רבה על הכל על האכפתיות ותשומת הלב על זמינותך המהירה על טיפולך האישי והמסור. חסכחת לי זמן רב שלסבל דאגה והתרוצצויות. אני ומשפחתי מודים לך ומאחלים לך שנה טובה, מוצלחת ופוריה המשך במלאכת הקודש שאתה עושה
טניה
03/09/2010