לא רק לאשה
לא רק לאשה
מאת : ד"ר מיכאל שפלן
13/04/2011

למרות שרוב הניתוחים הפלסטיים הקוסמטיים המבוצעים בארץ ובעולם מכוונים לנשים, עלה מספר הגברים בעשור האחרון הפונים למנתחים פלסטיים ועוברים בהצלחה ניתוחים קוסמטיים.
בארה"ב היחס בין גברים לנשים הוא אחד לחמש. בישראל לא קיימים נתונים סטטיסטיים בנושא, אך מניסיונו של כותב שורות אלה, ניתן להורות על יחס של אחד ל- 15.
הניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר אצל גברים הם הקטנת שדיים (גינקומסטיה), עפעפיים, שאיבת שומן, השתלות שיער, ניתוח אף, הצמדת אוזניים ומתיחת פנים.

 

ניתוח עפעפיים


ניתוח זה שכיח אצל גברים בני 40 עד .65 הוא מכוון לעודפי עור בעפעפיים העליונים, שקיות בעפעפיים התחתונים וקמטים מסביב לעיניים. במקרים מסוימים ניתן באותו ניתוח, עם צלקות מינימליות, גם לטפל בצניחת גבות ומצח.
רוב הגברים הפונים לייעוץ בנושא זה מתלוננים על מראה עייף, הפרעות בשדה ראייה ונפיחויות מתחת לעיניים. הניתוח מתבצע בהרדמה חלקית, באמצעות הלייזר או בלעדיו, וללא אשפוז. מהלך ההחלמה שלאחריו נמשך בין חמישה לעשרה ימים.

 

שאיבת שומן


ניתוח עדין האמור לטפל בריכוזי שומן עקשניים באזור הבטן, המותניים, הצוואר, השדיים והירכיים. באמצעות טכנולוגיות מתקדמות בשאיבה ובהמסת שומן על ידי גלי קול, ניתן, עם צלקות מינימליות, להמס ולשאוב כמויות משתנות של שומן ממספר איזורים בעת ובעונה אחת.
הניתוח מתבצע בהרדמה חלקית או מלאה, מצריך יום אחד עד יומיים אשפוז, והחלמה של בין חמשה לעשרה ימים, בהתאם לגודל ומורכבות השאיבה.
אחרי הניתוח חובשים את האזור המנותח בבגד לחץ נוח, לתקופה של בין חודש לחודשיים.
ברוב המקרים מבוצעים טיפולים של מסג` לימפטי ידני או מסג` באמצעות מכשור רפואי מתקדם, שתפקידו לשפר את ההרגשה, לזרז את היעלמות הבצקות ולהחליק את העור. חולפים בין שלושה לשישה חודשים עד לקבלת תוצאה סופית יציבה. עם זאת, ניתן לחזור לפעילות מלאה תוך שבוע עד שלושה שבועות אחרי הניתוח.
רוב הגברים הפונים לייעוץ לניתוח לשאיבה או המסת שומן, אינם בהכרח שמנים. מדובר בגברים המתקשים להיפטר מריכוזי שומן באזורים כמו המותניים, הבטן התחתונה, השדיים ועוד. ניתוחים לשאיבה והמסת שומן הם בין הניתוחים השכיחים ביותר המבוצעים בכירורגיה פלסטית ברחבי העולם.

 

שיטת החדרת הסיב


רבים מהניתוחים הפלסטיים המבוצעים היום מתבצעים בשיטה האנדוסקופית. בשיטה זו מוחדרת מצלמה זעירה, או צינורית, לאזור המטופל, והניתוח מבוצע כולו על מסך הטלוויזיה. משמעות שיטה זו וחשיבותה היא במזעור הצלקות. עובדה זו מביאה יותר ויותר גברים למרפאתו של המנתח הפלסטי, שכן ניתן לבצע פעולות קוסמטיות תוך צמצום משמעותי ויכולת הסתרה מושלמת של הצלקות.
חובת הרופא המטפל וצוותו לתאר ולהסביר למטופל המיועד את סיפור הניתוח על כל שלביו, נגזרותיו וסיבוכיו הפוטנציאלים.
כחלק מתהליך קבלת ההחלטות על ידי המטופל, מקובל לצייד אותו במידע רפואי כתוב לגבי הניתוח ואפשרויות הטיפול החלופיות.

 

עלייה בפניות


שכיחות הניתוחים הפלסטיים בגברים, ברחבי העולם ובארץ, עולה בהדרגה משנה לשנה, זאת מאחר שהתוצאות טובות יותר, הצלקות קטנות יותר ופתיחותו של הגבר לטיפולים כאלו, גבוהה יותר.
 

ניתוחים פלסטיים לגברים נעשים יותר ויותר שכיחים וגם טיפולים אסתטיים כמו הזרקת חומרי מילוי ובוטוקס
שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
לד"ר מיכאל שפלן, אתה הוא מאותם אנשים שזוכרים תמיד
א.נ.
10/04/2000