אסימטריה של השדיים
אסימטריה של השדיים
מאת : ד"ר מיכאל שפלן
24/01/2011

 

 

באסימטריה של השדיים יש הבדל בגודל השדיים בלבד, ניתן להשתמש בשתל קבוע. כאשר יש גם הבדל בצורת השדיים יש צורך להשתמש בשתל מתנפח. קיימים משתלים שונים בצורות שונות, נפחים שונים ותוכן שונה. בהתאם למצב רקמותייך אחליט בעצה אחת עימך, על סוג השתל בו יש להשתמש בניתוח שלך.

ההחלטה באיזה משתל לבחור היא נגזרת שהשדיים יכולה להיות מולדת, נרכשת או התפתחותית. הטיפול בא-סימטריות של השדיים מכל סוג שהוא הוא ניתוחי. ככלל, השדיים אינם סימטריים. א-סימטריה של השדיים היא הכלל ולא היוצא מן הכלל. 
אסימטריה מופיעה בדרגות חומרה שונות. יכולה להיות פשוטה או מורכבת, אך לעולם לא קלה לתיקון. בשום מקרה של א-סימטריה לא ניתן בניתוח להגיע לסימטריה מושלמת של השדיים. 
קיימים פרמטרים שונים ורבים של א-סימטריה וביניהם: גודל השדיים, צורת השדיים, מיקום וגובה הפטמות והעטרות, קוטר הפטמות והעטרות, גובה הקפל התת-שדי ועומקו, רוחב בסיס השד וצורת בית החזה כולו. לפיכך, בהתאם למורכבות הבעיה, צריכה להתקבל החלטה איזה ניתוח יש לבצע? האם לבצע את הניתוח בשד אחד או בשני השדיים, או האם לבצע ניתוחים שונים בכל שד על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.
 
ההחלטה הראשונה שצריכה להתקבל היא: האם יש צורך להשתמש בשתלים בניתוח או שניתן לבצעו ללא שתלים כלל. כאשר יש צורך להשתמש בשתלים צריך להחליט על סוג השתל. כאשר ל כמות מעטפת הרקמות הרכות ואיכותן, בצד שבו יש צורך לשחזר את השד. לא תמיד ניתן להעריך את התגובה האינדיבידואלית לשתל הסיליקון. 
קיימת האפשרות לתקן הבדלים בגודל וצורת השדיים ע"י השתלת שומן בשד הקטן, לעיתים יש צורך גם בשימוש במותחן רקמות חיצוני שיש ללבוש אותו בלילה לתקופה של חודש לפני הנתוח.עליך לזכור כי עלול להיות פער בין ציפיותיך לתוצאה הסופית שתתקבל, הפער יכול לנבוע מקשיים בהתאמה מוחלטת, וכן ייתכן שציפיותיך מלכתחילה היו לא מציאותיות.
 
 
 
 
 
 
 
                                       שדיים צינוריים-טובורוזיים                                                   
                                                                           
 
 
שדיים אלו מתאפיינים בבלוטות חלב לא מפותחות, הם        
לוקים במחסור ברקמת שד ונראים כמו צינור. 
השדיים בעלי מבנה צר ולכן נראים מרוחקים זה מזה,
הקפל התת-שדי גבוה ולכן השד גם נראה נפול,
לרוב קיימת בהם אסימטריה והפטמה רחבה מאד ובולטת            
                                                                            
 

                                                             

 

 

 

בשום מקרה של אסימטריה של השדיים, לא ניתן בניתוח להגיע לסימטריה מושלמת של השדיים
שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
To a great leader and visionary in plastic surgery, a great friend and a great man.
D&A
29/10/2010