כריתה מניעתית של השדיים ושחזור מיידי
כריתה מניעתית של השדיים ושחזור מיידי
מאת : ד"ר שפלן
24/01/2011

 

 

 

כריתה מניעתית של השדיים.

לנשאיות של הגן  BRCA 1 או2 ,ואצל נשים עם סיפור משפחתי של סרטן שד סיכוי גבוה לפתח סרטן שד במהלך חייהן.

ההחלטה לעבור כריתה מניעתית , מפחיתת סיכון אינה פשוטה וראוי שתתקבל לאחר דיון והתייעצות עם רופא גנטיקאי,אונקולוג, כירורג שד ומנתח פלסטי, מדובר בניתוח כריתה ושחזור דוצדדי עם או בלי שימור כל מעטפת העור , עם או בלי שימור הפטמה והעטרה - הכל בהתאם להשקפת הרופאים המטפלים,נסיונם, גודל השדיים, ורצון האישה.

מאחר ומדובר בניתוח מורכב לכל דבר, הנושא עמו  לעיתים גם סיבוכים פוטנציאלים קשים ומצד שני בניתוח מניעתי - המלווה לעיתים קרובות גם בהמלצה לכריתה מניעתית של השחלות -  ההחלטה אינה קלה.

עם זאת ומאחר ובשני העשורים האחרונים, עולה מספר הנשים הצעירות שאצלן מאובחנת המחלה או הנשאות - נצבר נסיון רב בכריתה מניעתית ושחזור מיידי בקבוצת נשים זו.

 

כריתה מניעתית של השדיים אצל נשים הנמצאות בסיכון גבוה, מפחיתה את הסיכוי לחלות בסרטן השד!
: איכות חייהן של חולות בסרטן השד עשויים להשתפר מאד. פריצת דרך ...
07/12/2000
שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
בס"ד לפרופ' שפלן מיכאל תודה מקרב ללך רופא יקר על טיפולך המסור, על יחסך המיוחד, הינך לליבנו יקר ואהוב. תודה על המעקב, ההתמדה ורצונך הטוב, בצניעות וענווה נאמר - כי הנך רופא חלום, יקר יותר מערכו של יהלום. תודה על הדאגה והכנות בהתעניינותך על כל אלה נאחל - תבוא עליך הברכה. המשך להיות רופא מיוחד, רופא שכמותו אין עוד אחד, אחלים שייהנו ממך עוד הרבה מטופלים, ובעזרת השם ובעזרתך - יהפכו במהרה לבריאים.
ד.ד.ר.
27/06/2010