אסימטריה של השדיים
אסימטריה של השדיים
מאת : ד"ר מיכאל שפלן
18/10/2013
ככלל, השדיים אינם סימטריים. א-סימטריה של השדיים היא הכלל ולא היוצא מן הכלל. 
 

אסימטריה של השדיים  מופיעה בדרגות חומרה שונות. כאשר השדיים שונים בגודלם ובצורתם יש צורך בניתוח מתקן. בשום מקרה של א-סימטריה לא ניתן בניתוח להגיע לסימטריה מושלמת של השדיים.

 

קיימים פרמטרים שונים ורבים של א-סימטריה וביניהם: גודל השדיים, צורת השדיים, מיקום וגובה הפטמות והעטרות, קוטר הפטמות והעטרות, גובה הקפל התת-שדי ועומקו, רוחב בסיס השד וצורת בית החזה כולו. לפיכך, בהתאם למורכבות הבעיה, צריכה להתקבל החלטה איזה ניתוח יש לבצע? האם לבצע את הניתוח בשד אחד או בשני השדיים, או האם לבצע ניתוחים שונים בכל שד על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.
 
 
ההחלטה הראשונה שצריכה להתקבל היא: האם יש צורך להשתמש בשתלים בניתוח או שניתן לבצעו ללא שתלים כלל. כאשר יש צורך להשתמש בשתלים צריך להחליט על סוג השתל. כאשר ל כמות מעטפת הרקמות הרכות ואיכותן, בצד שבו יש צורך לשחזר את השד. לא תמיד ניתן להעריך את התגובה האינדיבידואלית לשתל הסיליקון
 
 
 קיימת האפשרות לתקן הבדלים בגודל וצורת השדיים ע"י השתלת שומן בשד הקטן, לעיתים יש צורך גם בשימוש במותחן רקמות חיצוני שיש ללבוש אותו בלילה לתקופה של חודש לפני הנתוח.עליך לזכור כי עלול להיות פער בין ציפיותיך לתוצאה הסופית שתתקבל, הפער יכול לנבוע מקשיים בהתאמה מוחלטת, וכן ייתכן שציפיותיך מלכתחילה היו לא מציאותיות.

 שדיים צינוריים-טובורוזיים   

 
 
שדיים אלו מתאפיינים בבלוטות חלב לא מפותחות, הם לוקים במחסור ברקמת שד ונראיים כמו צינור.
השדיים בעלי מבנה צר ולכן נראים מרוחקים זה מזה, הקפל התת-שדי גבוה ולכן השד גם נראה נפול, לרוב קיימת בהם אסימטריה והפטמה רחבה מאד ובולטת.
 

 

אסימטריה של השדיים היא הכלל ולא היוצא מן הכלל. במקרים חמורים יש הבדל בגודל ובצורה של השדיים מה שמצריך ניתוח משחזר.
שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
בס"ד לפרופ' שפלן מיכאל תודה מקרב ללך רופא יקר על טיפולך המסור, על יחסך המיוחד, הינך לליבנו יקר ואהוב. תודה על המעקב, ההתמדה ורצונך הטוב, בצניעות וענווה נאמר - כי הנך רופא חלום, יקר יותר מערכו של יהלום. תודה על הדאגה והכנות בהתעניינותך על כל אלה נאחל - תבוא עליך הברכה. המשך להיות רופא מיוחד, רופא שכמותו אין עוד אחד, אחלים שייהנו ממך עוד הרבה מטופלים, ובעזרת השם ובעזרתך - יהפכו במהרה לבריאים.
ד.ד.ר.
27/06/2010