הרמת חזה | הרמת שדיים
הרמת חזה | הרמת שדיים
מאת : ד"ר שפלן
24/01/2011

נשים רבות המגיעות אליי עם חזה שמוט ונפול שואלות מדוע בעצם זה קורה?
ישנו כמובן העניין התורשתי אך חוץ ממנו ישנן עוד סיבות רבות כגון: גנטיקה, הריון, הנקה, הגיל, עליות וירידות במשקל וכוח המשיכה.
עם הגיל עורנו מאבד מהאלסטיות שלו וכן גם השד מאבד את צורתו המקורית, רקמת השד והשומן מתדלדלות ואז השד מתרוקן ונופל.
 
ניתוח הרמת שדיים מבוצע בהרדמה כללית, אורכו בין שעתיים לשלוש שעות בהתאם למורכבותו, ובמהלכו מהדקים את מעטפת העור על מנת להרים את השדיים ולעצבם מחדש. כמו כן ניתן גם להקטין את גודל העטרה, ובמידה והשדיים 'מרוקנים' (מהמילה ריק) ניתן גם להשתמש בשתל למראה מלא ומוצק, או להגדיל את נפח השדיים ע"י השתלת שומן.
שיטת הניתוח יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לגודל השדיים, סוג העור ואיכותו.
את מידת ההרמה של השדיים ואת צורתם הסופית לא ניתן לצפות מראש. כמו כן אין לדעת כמה זמן יישארו במצב זה. מידת זקיפותם של השדיים תלויה בגודל השד ובאיכות מעטפת העור. בכל מקרה תהיה עם הזמן צניחה של השדיים שלא ניתן למנוע אותה ולא ניתן לחזות מראש אם, מתי ובאיזו מידה היא תקרה. 

 הצלקות אחרי ניתוח מסוג זה הן בצורת עוגן או T הפוך ונמצאות בהיקף העטרה, אנכית מהעטרה אל הקפל התת שדי ובתוך הקפל עצמו. לעיתים, ניתן לבצע הניתוח ללא הצלקת בקפל התת שדי, ולעיתים רחוקות יותר ניתן לבצעו עם צלקת רק בהיקף העטרה. לרופא אין שליטה על דרך ריפוי הצלקת וכיצד היא תראה בסופו של דבר.
הצלקות שנותרות אחרי ניתוח זה הן קבועות ואינן נעלמות. במהלך תקופת ההבשלה הביולוגית של הצלקת שעשויה להימשך שנתיים או יותר תחול הבהרה, השטחה וריכוך של הצלקת.  
 

 

 

ניתוח להגדלה והרמת שדיים                                                                 

ניתוח להגדלה והרמת שדיים מבוצע בהרדמה כללית, אורכו בין שעה וחצי לשלוש שעות בהתאם למורכבותו ובמהלכו מגדילים את נפח השדיים באמצעות שתל ומהדקים את מעטפת העור על מנת להרים את השדיים.
שיטת הניתוח יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לגודל השדיים, סוג העור ואיכותו, כמות, עובי וגמישות הרקמות הרכות.
 
מכל ניתוחי השדיים הקוסמטיים, ניתוח זה הוא המורכב ביותר. הסיבה למורכבותו נובעת מהעובדה ששתי הפעולות המבוצעות בזמן הניתוח, כלומר הגדלת נפח השד מחד והידוק מעטפת העור מאידך, מנוגדות זו לזו לחלוטין. הגדלת נפח השד באמצעות משתל סיליקון מכל סוג, צורה ונפח - מותחת ומרחיבה את מעטפת העור. לעומת זאת הרמת השד מצריכה את הידוק מעטפת העור, שהיא פעולה מנוגדת לפעולת ההגדלה.
 
הניתוח משלב שני ניתוחים המבוצעים ביחד, כאשר בתחילת הניתוח מבוצעת הגדלה ובהמשכו מבוצעת ההרמה. תנאי עיקרי להצלחת הניתוח הוא בחירת שתל מתאים בצורה הנכונה במנח המתאים ובעיקר בגודל המתאים. המפתח להצלחת הניתוח הוא בחירת שתל שאינו גדול מדי. החדרת שתלים שהם גדולים מהמומלץ יגרמו בוודאות לצניחה חוזרת של השדיים ויגדילו את שכיחות תופעות הלוואי והסיבוכים.
 
הסיבוכים אחרי ניתוח הגדלה והרמת שדיים הם שילוב של הסיבוכים של כל אחד מהניתוחים הללו לחוד.
 
מיקום השתלים
השתל יכול להיות ממוקם מאחורי בלוטת השד, קדמית לשריר בית החזה או מאחורי השריר בהתאם לאופי הרקמות ועוביין. השריר אינו תורם להרמת החזה או לייצוב ותמיכה בשד או בשתל ולפיכך אין לו כל משמעות לגבי צניחת השד בעתיד.
הרופא המנתח יחליט מהו המיקום העדיף עבורך, תוך שיקול נתוני גופך הספציפיים. אין עדיפות אבסולוטית למיקום כזה או אחר. כאשר יוחדר השתל אל מתחת לשריר החזה, קיימת אפשרות של תזוזה, השטחה ועיוות של צורת השד בעת הפעלת השריר. על מנת למנוע או למזער את התופעה מוחדר השתל במנח חלקי בלבד מתחת לשריר באופן שבזמן כיווץ השריר העיוות בשד הוא קטן אך לא ניתן למנוע אותו באופן מוחלט.
זמן ההחלמה הוא כשבוע ימים ואחר כך תוזמני לביקורת במרפאה. מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת בימים אלו ולנוח. המנוחה חשובה לתהליך ההחלמה.
גודל וצורת השדיים מתייצבים לאחר כשלושה חודשים.
בימים שלאחר הניתוח יש כאבים ונפיחות ועשויים גם להופיע סימנים כחולים על דופן בית החזה. לאחר שתרד הנפיחות יהיה גודל השד קטן יותר מאשר מיד לאחר הניתוח. הקוטב העליון של השד יהיה פחות מלא ותהיה צניחה קלה בגובה השדיים.
ניתוח הרמת שדיים מבוצע בהרדמה כללית, אורכו בין שעתיים לשלוש שעות בהתאם למורכבותו, ובמהלכו מהדקים את מעטפת העור על מנת להרים את השדיים ולעצבם מחדש.
הרמת שדיים : ניתוחי שדיים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות: רפואיים וקוסמטיים. ...
15/04/2013
שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
לד"ר מיכאל שפלן, אתה הוא מאותם אנשים שזוכרים תמיד
א.נ.
10/04/2000