ד"ר שפלן | בחירת מנתח פלסטי
ד"ר שפלן | בחירת מנתח פלסטי
מאת : ד"ר מיכאל שפלן
01/01/2005

בחירת מנתח פלסטי שיבצע את הניתוח שאת מבקשת לעשות היא הגורם החשוב ביותר בביצוע הניתוח. חשוב לזכור כי השוק מלא במנתחים פלסטיים שכולם מצהירים על מומחיות וניסיון. 
תעודות הסמכה מקצועיות ממוסדות מוכרים הן כמובן הכרחיות כולל חברות באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, יש לוודא את המומחיות ואת הניסיון הנדרש בתחום המבוקש.

להלן מספר המלצות שיסייעו לך לבחון את הנושא בטרם קבלת החלטה :

1) אספו מידע ולמדו היטב על סוג הניתוח שאתם מעונינים לעבור. יש שפע של מידע באינטרנט וגם עלוני מידע של מרפאות. קראו מידע לגבי שיטות שונות המשמשות להשגת אותה מטרה. למרפאות נבחרות גם יש אתרי  אינטרנט איכותיים. אתר אינטרנט יכול לענות על הרבה שאלות בטרם החלטתם לאן לפנות.

2) שוחחו עם מטופלים אחרים שעברו ניתוח כזה. קראו את השאלות והתשובות המופיעות בפורומים באינטרנט. אל תהססו לשאול ולהתעניין במקומות בהם אתם עשוים לקבל מידע שזורם מאנשים אחרים שעברו את התהליך.

3) בחנו תמונות של "לפני" ואחרי" הזמינות במרפאות ניתוחים פלסטיים -אך לא רק, יש לבחון היטב את המרפאה, את הציוד ואת ההמלצות, יש לוודא לגבי כל מרפאה בנפרד, דרשו לשוחח עם המנתח ולא רק עם פקידת הקבלה או מזכירות המרפאה. זכרו שתמונות מוצגות הן התוצאות הטובות ביותר. את הפחות מוצלחות לא מציגים.

4) הכינו רשימה של התרופות שאתם לוקחים כיום כדי ליידע את הרופא משום שאחרי הניתוח ייתכן שתצטרכו להימנע מתרופות מסוימות, דאגו לוודא שיש במרפאה ציוד חירום, ושהרופא והמרדים יודעים שניהם על מחלות קודמות, בעיות או תרופות שאתם נוטלים.

5) היזהרו מרופאים שאינם מתריעים בפניכם על סיכונים וסיבוכים. זכרי המדובר בשינוי גופכם ובניתוח לכל דבר, דרשו לחתום על טופס הסכמה לניתוח המותאם לניתוח הספציפי ובו מפורטים כל הסיכונים והבעיות העלולים לצוץ , מומלץ לברוח מרופא שמדווח על אפס סיבוכים , או אינו מסביר את הסיכונים והסיבוכים מיוזמתו מבלי שתשאלו.

6) התייעצות צריכה להימשך בין חצי  שעה לשעה והרופא צריך לענות על כל שאלותיכם. אל תתפתו לבחור ברופא רק משום שמחיר ההתייעצות מנוכה ממחיר הניתוח.

7) בואו להתייעצות מצויידים ברשימת שאלות כתובה, רשימת התרופות שאתם לוקחת, תמונות של מה שאינכם רוצה שתהיה תוצאת הניתוח, ואם מדובר בניתוח להגדלת חזה, חזיה בגודל הרצוי. אמצעים אלה נועדו להמחיש לרופא בבירור מה בדיוק אתם רוצים להשיג.

8) שימי לב לכך שהרופא משיב לכם בפתיחות ובאמינות על שאלותיכם ומתאר בפניכם את הטיפול המוצע באופן שלם ויסודי, כולל את תהליכי ההחלמה והסיבוכים העלולים להתרחש. שיחה כזו תבטיח את התאמת הציפיות של המטופל ליכולתו של הרופא ותקטין את מידת אי שביעות הרצון ומההפתעות, בסופו של התהליך.

9) ודאו שהמרכז הרפואי שבו יתבצע הניתוח שלכם הנו מרכז מאושר ובעל מוניטין. ההסמכה חשובה כדי להבטיח שמקום מצויד ומאויש בקידמת הטכנולוגיה ונוהג על פי כללי הבטיחות הדרושים.

 

 

היזהרו מרופאים שאינם מתריעים בפניכם על סיכונים וסיבוכים, מומלץ לברוח מרופא שמדווח על אפס סיבוכים
בחירת מנתח : בישראל החוק אינו מונע מכל רופא, גם אם אינו מומחה, לבצע ניתוח...
10/02/2011
מהי כירורגיה פלסטית? 
מהי כירורגיה פלסטית? מקור השם כירורגיה פלסטית הוא ביוון ה... 
15/04/2015
מי בישראל בעד ניתוח פלסטי? 
מה מביא גבר לבצע ניתוח פלסטי? כמה גברים מנותחים בשנה בישראל?... 
09/02/2016
כמו שבוחרים גננת לילד 
כלל ראשון בבחירת הרופא הוא לבדוק שהינו בעל תואר מומחה בכירור... 
09/02/2012
טבעי זה עיניין של השקפה 
נא להכיר: משתל אנטומי אמצעי חדש בניתוחים להגדלת חזה. מחקר ש... 
22/12/2010
שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
לד"ר שפלן, "בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ... ואת שתי ידיך !!
ר.ב.
15/06/2000