אין קשר לסרטן השד
מאת : ד"ר שפלן
09/02/2011

הגדלת שדיים הוא אחד הניתוחים השכיחים ביותר המבוצעים בכירורגיה פלסטית. ארה"ב, קנדה ואוסטרליה צפויות בשנתיים הקרובות לשוב להשתמש בשתלי סיליקון ג`ל, לאחר כמה שנים של הפסקה עליה הוכרז רשמית.
השינוי הצפוי נובע מהעובדה, שלא הוכח כל קשר בין שתלי הסיליקון לבין מחלות חיסוניות או שגרוניות (מחלות פרקים). כמו כן הוכח בעשרות פרסומים רפואיים מדעיים בעשור האחרון, ששכיחות מחלות אלה במושתלות סיליקון לא עולה על שכיחותן באוכלוסייה הרגילה, ובאותה קבוצת גיל ללא השתלה.

החלפה לאחר עשור
הסיבה השנייה לחזרת הפופולריות במשתלי סיליקון ג`ל, נובעת מהעובדה שפותחו שתלים חדישים בעלי מעטפות עמידות יותר, עם סיליקון צמיג, וללא קפלים על גבי המעטפת. שתלים אלה עמידים יותר לאורך שנים, וגם במקרים של קרע אינם דולפים. העובדה שהשתלים החדשים מלאים ביותר, ממזערת את תופעת הקפלים והקמטים שהופיעו בעור השדיים אצל מושתלות בשתלים הישנים.
עדיין קיימת סבירות נמוכה יחסית להחליף את השתלים בעשור הראשון לאחר השתלתם, אבל צורך זה מתגמד באופן יחסי לצורה ולתועלת שנשים מפיקות מניתוח זה.
במרכז רפואי "עתידים" מיושמות שיטות חדישות לביצוע הניתוח להגדלת שדיים. רוב המנותחות משתחררות לביתן ביום הניתוח ללא תחבושות, ללא נקזים (צינורות שיוצאים מגופן), וללא תפרים שצריך להוציאם.

חמישה ימי החלמה
רוב המנותחות יכולות לשוב לפעילות רגילה לחלוטין חמישה ימים אחרי הניתוח. בזמן הניתוח מזריקים הרדמה מקומית ארוכת טווח, שמפחיתה באופן משמעותי את הכאבים שלאחר הניתוח באופן שמאפשר לשחרר את המנותחת לביתה זמן קצר לאחר מכן.
החדרת המשתל מבוצעת מבעד לאחד משלושה חתכים לפי בחירת המטופלת ובייעוץ עם הרופא המנתח. האפשרויות הן בקפל תת שדי, בהיקף העטרה או בבית השחי.
ברוב המטופלות, מעדיפים הרופאים להחדיר את המשתל במנח שמתחת לשריר. מנח כזה מקטין את התקשות הקופסתית שעשויה להופיע בשכיחות של 5-10 אחוזים. גישה זו מקטינה את האפשרות למגע ישיר בין השתל לבין רקמת השד והרקמה התת עורית, כך שקשה להרגיש במגע חיצוני שקיים שתל.

התקשות - תופעה לא ברורה
תופעת ההתקשות, שסיבתה לא ברורה, יכולה להופיע זמן קצר אחרי ההשתלה, אבל גם שנים רבות לאחר מכן. בדרך כלל ניתן להתגבר עליה באמצעות מסז` ידני וטיפולי אולטראסאונד לא פולשניים. רק אחוז קטן מכלל הנשים שמפתחות התקשות זקוקות לניתוח חוזר. נוכחות שתל מתחת לשריר החזה מאפשר גם ביצוע ממוגרפיה תקופתי תוך הסתרה מינימלית של רקמת השד.
ניתוח להגדלת שדיים אינו מפריע לבדיקה ידנית תקופתית לגילוי מוקדם של סרטן השד וכמובן שאינו משפיע כלל על שכיחות סרטן שד.

שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
לד"ר שפלן מיכאל, "ישנם אנשים שמשביחים את העולם מעצם קיומם". בהערכה, ילנה
ילנה
14/08/2010