כמו שבוחרים גננת לילד
מאת : ד"ר שפלן
09/02/2011

כלל ראשון בבחירת הרופא הוא לבדוק שהינו בעל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. מומלץ לברר אם המנתח הוא חבר בחברה הישראלית לכירורגיה פלסטית, איגוד שהציב לעצמו סטנדרטים של מצוינות במקצוע ורמת התמחות, דפוסי התנהגות וכללי אתיקה אחידים לכלל הרופאים.
כמו כן, מקובל ונהוג לבקש מהרופא תעודות שמעידות על כישוריו, ולראות צילומי תוצאות המעידות על כך. חשוב לבחור רופא העוסק באופן סדיר בתחום הספציפי של הכירורגיה הפלסטית שבו המטופל או המטופלת מעוניינים. חשוב לזכור שהרופא וצוותו יציגו בדרך כלל את התוצאות הטובות, ויפנו את המטופל ללקוחות מרוצים, לכן יש לקבל המלצות אלו עם קורטוב של ביקורת. מומלץ לקבל המלצות ממטופלים אחרים, או חוות דעת שנייה מרופאים אחרים וממכרים שטופלו על ידי אותו רופא, אם הדבר מתאפשר.

חשיבותה של הפתיחות

בין אבני הבוחן החשובות בבחירת רופא צריכות להיות אמינותו, פתיחותו ויכולתו לתאר לפני המטופלת את הטיפול המוצע, את תהליכי ההחלמה ואת הסיבוכים שעלולים להיות כרוכים בו. תיאור מהלך הניתוח על כל המשתמע ממנו, ככל שיהיה שלם ויסודי יותר, יבטיח את התאמת הציפיות של המטופל/ת ליכולתו של הרופא, ויקטין את מידת אי שביעות הרצון או ימנע הפתעות רבות בסופו של התהליך. היכולת לשוחח בכנות ובפתיחות עם הרופא חייבת להיות גורם בהחלטת המטופל באיזה רופא לבחור.
המחיר של הניתוח או של טיפול מסוים תלוי במוניטין של הרופא, בשם של המוסד בו הוא מטפל, באיכות החומרים והאביזרים שבהם הוא משתמש ובטווח המחירים הקיים במקומותינו. טווח המחירים הוא רחב, ויש לזכור שזול אינו בהכרח הטוב ביותר.
לסיכום, ההחלטה להפקיד את הטיפול בידי רופא מסוים צריכה להיסמך על גישתו, על אישיותו, על אמינותו, והמוניטין שלו, ולבסוף גם על המחיר שהוא גובה.

שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
לד"ר מיכאל שפלן תודה רבה על הכל על האכפתיות ותשומת הלב על זמינותך המהירה על טיפולך האישי והמסור. חסכחת לי זמן רב שלסבל דאגה והתרוצצויות. אני ומשפחתי מודים לך ומאחלים לך שנה טובה, מוצלחת ופוריה המשך במלאכת הקודש שאתה עושה
טניה
03/09/2010