שתלי PIP
מאת : הודעת משרד הבריאות
21/12/2011

 

שתלי סיליקון מסוג PIP
 
מאת: עינב שימרון-גרינבוים  |    |  משרד הבריאות
 

הודעה משותפת למשרד הבריאות ולאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

 
 
 
▪  ▪  ▪
נוכח הפרסומים האחרונים בנושא שתלי סילקון מסוגPIP , נתקיימה פגישה מיוחדת בהשתתפות יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסטתית , ד"ר עמוס לויאב, נציגות מקצועית בכירה ממשרד הבריאות ומנכ"ל המשרד .

להלן עיקרי הדברים:
רשויות הבריאות באירופה (אנגליה, צרפת, איטליה דנמרק הולנד, פורטוגל, אירלנד, הונגריה, אוסטריה ומלטה) הסכימו שאין כל עדות לעליה בשיעורי הסרטן לנשים מושתלות עם שתלי סיליקון ובכלל זה שתלים מסוג PIP.

בצרפת בלבד נמצאה עליה במספר הנשים בהן ארעה דליפה מהשתל. הדליפה היתה בשיעור של 5 עד 10 אחוזים לשנה מכלל המושתלות.

בישראל הושתלו שתלים מסוג זה בכ- 850 נשים. מספר זה מהווה כ 5% מכלל הנשים שעברו הגדלת שד באמצעות שתלי סיליקון.

יודגש כי לא בוצע שימוש בשתלים מסוג PIP בכלל בתי החולים הציבוריים וכן ברוב בתי החולים הפרטיים כמו אסותא, המרכז הרפואי הרצליה, מרכז רפואי חורב, אלישע ורמת מרפא.

השימוש בשתלי סיליקון מסוג PIP נעשה במרפאות המפורטות : מרכז רפואי פרטי עתידים, סינופסיס (מירב) ,נארא , מרפאת רפאל ברמת גן, מרפאת התאומים, סניטס, מרכז רפואי רמת אביב, מרפאת אריאל (לשעבר) ומרכז רפואי אסתטי בנתניה.

הנשים שנותחו במרכזים אלה ובמיוחד נשים שנותחו על ידי ד"ר ריגלר (שניתח את מרבית הנשים בהן הושתל מסוג PIP) או על ידי עשרה רופאים נוספים ששמותיהם נמצאים במוקד המידע של משרד הבריאות, מתבקשות לפנות לרופא המנתח כדי לקבל מידע על סוג השתל .

למוקד המידע של משרד הבריאות ניתן לפנות החל מיום ראשון ה 25.12.11 .


משרד הבריאות והאיגוד קוראים לנשים שעברו ניתוח להגדלת חזה (לא מדובר בשיחזור) לפנות לרופא המנתח כדי לקבל מידע על סוג השתל במידה ואינן יודעות מה סוג השתל.

נשים שיודעות שהושתל בהן שתל מסוג PIP מתבקשות להיבדק על ידי כירורג פלסטי (באופן פרטי או במרפאות קופת חולים או בתי החולים הציבוריים)

ההנחיה המקצועית קובעת שבנשים אלה נדרשת בדיקה גופנית ובדיקת אולטראסאונד בלבד.
חשוב להבהיר שרק במידה ונתגלתה דליפה מהשתל קיימת הוראה רפואית להסרת השתל.

ככלל מומלץ שנשים שעברו ניתוח הגדלת חזה יפנו לביקורת שנתית אצל הרופא המנתח.

שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
לד"ר שפלן ומרפאתו לאחר תקופה ארוכה וניסיון לא מוצלח, מצאתי את הדרך אליכם. הייתה לי הזכות לפגוש בצוות המרפאה ששילב מקצועיות, רגישות והבנה. ברצוני להביע את הערכתי ותודתי, על הטיפול הרפואי המסור בו זכיתי בהיותי מטופל על ידכם. לרופאים שפלן ועייש - על הביצוע המקצועי והנהדר של הניתוח הסבוך, שכלל בנייה מחדש של אפי ןתיקונו, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה רפואית. לצוות הניתוח על העזרה והתמיכה לכל אורך התבליך. לצוות הקבלה הנחמד שתמיד דואג בחיוך. תחזקנה ידיכם והמשיכו מלאכתכם נאמנה!
נ.א.
01/09/2000