כאשר הקוסמטיקאית היא דוקטור
מאת : ד"ר שפלן
22/12/2010

הקוסמטיקה הרפואית היא תחום חדש יחסית, הקיים רק בעשור האחרון. לעומתו, תחום הקוסמטיקה הקונבנציונאלית החל בימי קליאופטרה, שנהגה להתאפר ולטפל בעור גופה באמבטיות חלב.
הקוסמטיקה הרגילה כמייפה את העור ומפנקת מוכרת לכולנו. חברות הקוסמטיקה העולמיות מגלגלות סכומי עתק כל שנה. בתחום הזה, המילה "מיתון" איננה מוכרת. מטרתם של אותם קרמים לתת לנו להרגיש טוב, להריח נפלא ולחלום על מראה צעיר.
הקוסמטיקה הרפואית נוסדה מתוך הצורך של ציבור הרופאים לבצע טיפולים שמטרתם תיקון פגמים בעור והצערתו, תוך ניצול ידע חדשני ושיטות טיפול מתקדמות. טיפולים כמו קילוף על-ידי חומצות פירות מבוצעים על-ידי מטפלים המכירים היטב את העור ועובדים בצוות תחת עינו הפקוחה של הרופא האחראי. מאחר שלא מדובר בטיפולים פולשניים, היו הקוסמטיקאיות הבחירה המתאימה לביצוע הפעולות.

בארה"ב: מרפאה בבית החולים
בארה"ב נפתחות מספר מרכזי הדרכה לקוסמטיקאיות בתוך מחלקות עור של בתי חולים שונים. התואר קוסמטיקאית רפואית, הניתן על-ידי אחד מבתי חולים אלו, סלל דרך לשיתוף פעולה מעניין בין קוסמטיקאיות ורופאים. מטרות הטיפול הקוסמטי הרפואי, להבדיל מקוסמטיקה קונבנציונלית, הוא בעיקר באפקט הזמן.
ענף זה נותן פיתרון לטווח הארוך. פותר את הבעיה מהשורש ומסייע לשמור על מצב אופטימלי של העור לאורך שנים.

כתמים, קמטים ואקנה
במה מטפלים? אנו מטפלים בהצלחה רבה בכתמים - כתמי גיל ופיגמנטציות על רקע הורמונלי, קמטוטים - עור עייף וחסר חיים, אקנה, צלקות כתוצאה מפגעי עור שונים, ובאופן כללי נותנים לעור ברק, זוהר, ומראה צעיר יותר.
החמורים בהם מטפלים בעור הם בדרגה דרמטולוגית, לא קוסמטית. על כן, מדובר בחומרים פעילים המבצעים פעולות שונות, בהם העלמת כתמים, ייבוש פצעים, קילוף.

לא מכון יופי
טיפולים קוסמטיים רפואיים מתבצעים אך ורק במרכזים רפואיים ובפיקוח רפואי מלא, ולא במכון יופי או אצל קוסמטיקאיות בבתים פרטיים.
שיטת העבודה היא שיוף העור. זו טכניקה חדשנית המתבצעת במכשור מיוחד על-ידי התזה של אבקת קריסטלים (ALUMINIUM OXIDE) ויניקתם בעת ובעונה אחת. כך נחשף עור זוהר ואחיד. המכשור משמש לטיפול ברמה רפואית אפקטיבי יותר מן המכשור הקוסמטי. כן מתבצעים קילופים בדרגות שונות למטרות שיפור העור, בהן הבהרת והעלמת כתמים. נעשה גם שימוש בחומצות פירות להסרה עדינה של תאי עור מתים.
בנוסף לכך נעשים טיפולים אחרים. למשל, אנדרמולוגיה (מסז` לימפטי ידני). זהו שיפור מראה הצלוליט על-ידי סידרת עיסויים הנעשים בידי מעסים מומחים במטרה לחזק את רקמת החיבור בעור, לנקז נוזלים במערכת הלימפטית, לשפר את מחזור הדם ובכך לשפר דרמטית את מראה הצלוליט.
כמו כן, איפור קבוע היא טכניקה להדגשת תווי הפנים. שימוש במכשור מתקדם וצבעים על בסיס מינרלי, שאינם משתנים בעור. הטיפול נשאר כשלוש שנים, וכמובן עם אפשרות להרדמה וסטריליות מלאה.

בלי התערבות כירורגית
שיטות עבודה מתקדמות, חומרים פעילים ופיקוח רפואי צמוד מביאים את התחום הקוסמטי-רפואי למצב, שבו אפשר להגיע למראה עור צעיר ורענן גם ללא התערבות כירורגית. לאלה מאיתנו שעברו התערבות כירורגית , קיימת האפשרות לשמור ולטפח את המראה לאורך זמן.

הניתוח למתיחת פנים לצורך הצערתם הוא אחד הניתוחים המורכבים וה...
15/10/2010
שם:
טלפון:
דואר אלקטרוני:
הודעה:
טלפון - 03-6499233     |    פקס - 03-6496449   |  טלפון לקביעת תורים 24 שעות מס. 057-2121402
לד"ר מיכאל שפלן, יש לך הכרה עולמית והמון תעודות מכל מיני אוניברסיטאות מכובדות אך אנו רוצים לתת לך למזכרת תעודה מיוחדת שונה מכל אחרת, היא אינה מעידה על תואר או השכלה ואינה ניתנת באוניברסיטה או מכללה, היא אינה מוענקת על מאמרים ופרסומים ולא על כתבות שער בעיתונים חשובים, היא יקרה מאחרות עשרות אלפי מונים - זכאים לה בודדים יחידי סגולה מהמונים - כי רופאים טובים יש עוד למכביר, אך אתה שייך לזן נכחד ונדיר, המשלב בתוכו רופא עתיר ידע וחכמה עם לב זהב והמון נשמה
משפחת מ.
01/02/2000